| VanSperling a întrebat:

Salut.Iata sa va zic ce intrebare am.Deci am fost intrat pe sa:mp sa ma joc, l-am lasat sa faca ore si mi-am prins I.P banat a 2-a zi dupa ce am intrat.Adminul a zis sa dau reset la internet am dat si nu merge,am net prin cablu (el a zis la modem).La alte pc merge sa intru,alta varianta sa schimb ip se poate? Va rog ajutoorrr, dau funda d-aia mare! (Sper ca am ales categoria care trebuie).

3 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Le ceri celor de la net sa-ti schimbe ip-ul.

| Silent3025 a răspuns:

Daca ISP-ul (firma funizoare de internet) ti-a dat IP Static nu ai ce-i face, daca aveai modem si IP dinamic dadeai decat restart la modem si se schimba IP-ul.E posibil sa schimbi IP-ul cu programe poxy dar daca te prinde adminul ca faci asta e posibil sa te baneze definitiv (depinde de regulament).Mai bine spune adminului ca ai IP Static (daca chiar ai asa ceva) si sa-ti opreasca banarea.

| VanSperling explică (pentru Silent3025):

I-am zis ca am internet prin cablu, dar acesta insista si imi spune sa dau restart la internet.Cred ca isi bate joc de mine. happy