| David_Ant_1998 a întrebat:

Salut la toata lumea.Am venit cu o problema la voi sa ma rezolvati si pe mine.Mi-am instalat minecraft si java si cand il deschid (mc) imi apare eroarea acea cu : Java Virtual Machine Launcher
Error: Could not create the Java Virtual Machine.
Error: A fatal exception has occurred.Program Will exit.

Si nu stiu ce sa ma fac! Inainte de asta a mers dar cand intram pe singal player statea 40 - 50 secunde dupacare ma scotea afara din joc instantaneu fara sa apara vreo eroare! Va rog ajutati-ma. Ce sa fac? Am facut mai multe lucruri :
1 am reinstalat java
2 am reinstalat minecraft
P.S : Calculatorul meu nu e cine stie ce calculator :
Ruleaza 32 bit
Are 1 G Ram ( KingMax D.D.R-400)
Placa video scrie ceva cu Radeon.
Windows XP Profesional 2002
Procesor AMD Athlon (tm)
Service Pack 3 (SP3)

Deci Cine ma poate ajuta cu o explicatie logica sau chiar cu o solutie sa lase un raspuns sau sa imi raspunda la ID-ul de messenger Dark.Napolitana@yahoo.com

Va multumesc din suflet ca ma ajutati. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| CristiiRO a răspuns:

Trebuie să instalezi din nou Placa video chiar dacă e deja instalată că așa mia arătat și mie

| David_Ant_1998 explică (pentru CristiiRO):

SI un mic tutorial video sau in pasi ( pasu 1, pasu 2 ) imi poti da? te rog

| CristiiRO a răspuns (pentru David_Ant_1998):

Trebuie întâi să afli Ce placa
Pas 1:Să afli asta dai click dreapta pe Computer și dupa aia pe Manage
Pas 2: Unde scrie System Tools și pe Device Manager
Pas 3: Unde scrie Display adapters și dupa aia cauți pe google ce scrie acolo și îl Downloadezi