| nimicitorul a întrebat:

Ma ajutati si pe mine sa imi configurez cumva pc-ul in sensul de gamyng. Vreau sa stiu prima oara daca este in regula ce specificatii am eu..Procesor AMD-A6, placa de baza gygabyt F2A88XM-DS2,sursa atx parca 450 w..si 1gb ram Kingston cam putin dar totusi pentru 1 gb ram se misca destul de bine.Am uitat sa mentionez am Windows 7.Adica spuneti-mi ce placa video sa ii pun si cati gb rami sa mai adaug apropo eu acum cu asta 1 gb ram are frecventa de 1333 mhz parca bine placa de baza suporta si alte frecvente dar eu zic ca este destul de buna aceasta! Vreau sa ii pun cea mai buna placa video dar sa fiee si mai ieftina big grin! Multumesc! Dau funda!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca ai A6 poti sa stai cu integrata, insa ai nevoie de ram ca lumea, nu prostii ieftine de 1333.

| PolBoss a răspuns:

6 giga DDR3 ar fi suficienti si o placa video R7 260X ar fi suficienta.

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Pentru gaming iti trebuie o placa video puternica si inca 8 gb.Nu iti pot spune ce placa video pentru ca nu stiu de ce buget dispui oricum e pste 1200lei+ ca nu stiu cum ti se misca tie pc cu un 1gb ram cand windows 7 consuma 1 gb.