| Dorcu_Ciprian_1998 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva, vreau sa-mi schimb adresa ip si nu stiu cum... Stie cineva? big grin

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai ip dinamic nu trebuie decat sa dai un restart la conexiunea de net

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Nu ai cum. Adresa IP iti este data de furnizorul de internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la furnizorul de internet, la Orange sau de unde ai tu internetul si spui ca vrei IP Dinamic. Cred ca vei mai da un banut acolo dar iti va schimba astfel IP-ul incat la fiecare conectare la internet vei avea un nou IP.Tu acum ai IP static si ceri Dinamic.

| andrei9834 a răspuns:

Depinde de ce fel de IP. ai tu.
Dacă este dinamic, se va schimba la fiecare connectare la internet.
Dacă este static, vei avea mereu acelaşi IP.
Fiecare IP are avatajele lui, atât dinamic cât şi static.
Dacă îl ai dinamic şi îl vrei static, apelezi la providerul tău de internet şi ii ceri acest lucru contra 1 € pe lună. Numai bine sper ca ti-am fost de folos!