| Stef29 a întrebat:

Mi-am luat un Lenovo G50-70, free dos si am primit la el un cd cu drivere pentru win 8.1 x64 biti. Eu am instalat acele drivere pe 8.1 x32 biti. Specific ca nu imi functioneaza wi-fi ul, nu imi citeste cablul de data si nici nu imi vede placa video AMD Radeon R5 M230. Si mai scrie la proprietati ca sistemul e facut pentru 64 de biti. Oare din cauza windosului pe 32 de biti am problemele astea?
Fundita!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Da. instaleaza un windows de x64
si daca vrei sa ramai cu cel de x86, adica 32 bit dezinstaleaza driverele ce ai instalat si cu slim drivers free cauta si instaleaza driverele pentru configuratia ce o ai. slim drivers free il ai aici:
https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php
bafta