| Nikolaus a întrebat:

Salut.

O intrebare relativ simpla dar pe care n-am testat-o in practica.

Poti folosi touchpad-ul unui laptop cu folie protectoare din fabrica? Din fabrica adica, atunci cand primesti laptopul gasesti pe touchpad o foita protectoare ca la telefoane. La telefon personal nu tin foita, mi se pare o prostie, ingreuneaza cateodata contactul dintre deget-touchscreen si cand incepe sa prinda bule de aer si sa se dezlipeasca e horror.
La laptop cum este? N-am incercat sa stiu cum e, dar cred ca nu prea ai cum sa-l folosesti, nu cred ca s-ar misca cursorul pe ecran cand misti degetul pe foita aia.

Merci.

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Hei. Iti dau o idee mai buna. La laptop-ul meu a functionat. Am avut o folie de protectie pentru o tableta ( merge si pentru telefoane mai mari depinde cat de mare e touchpad-ul) si am decupat folia dupa touchpad si am aplicat-o ca pe telefon. Daca stergi bine cu carpa microfibra nu o sa apuce bule dar si daca apuca nu cred ca ingreuneaza miscare.La mine merge foarte bine.

1 răspuns:
| TrăieşteClipa a răspuns:

De ce nu incerci sa-l folosesti direct in ambalajul original, cel cu care vine la curierat?