| Stefan_Bagdan_1985 a întrebat:

Salut oameni buni, am un stick de memorie usb de 2gb,pe care l-am formatat de cateva ori si in NTSF si celelalte optiuni, si nu ma lasa sa pun pe el mai mult de 500mb,si nu numai cu stick-ul asta mi s-a intamplat, si cu cu unul de 4gb si cu unul de 8 de la un prieten si la fel nu mai lasa mai mult de 100 de melodii,si nici film, am vrut sa pun un film de 700 de mb si nu imi da voie sa il pun pe stick! Folosesc laptop-ul meu personal,Acer! de ce oare nu imi da voie sa pun mai mult, unde gresesc? Se incarca filmul pana la 85% aproximativ,si atat, ramane asa...si atunci eu scot stick-ul,normal,nu? si filmul este pe stick dar apoi player-ul nu il poate reda! HELP ME PLEASE, GUYS!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru inceput, nu formata stick-ul ntfs. ntfs-ul realoca spatiul, si in timp il strica. O sa vezi ca daca ai cumpara 20 stick-uri(Ca sa ai marja de eroare), 10 ntfs, 10 fat, ai vedea ca cele cu ntfs cedeaza mai repede.
Cum ziceam. Tu trebuie sa formatezi fat32 sau exfat(exfat daca vrei fisiere de peste 4gb). ps: din ce spui tu sper sa nu fie problema de la stick.

| Stefan_Bagdan_1985 explică (pentru sltlp):

Dar de la ce sa fie problema? Ca iau din folder-ul unde am filmul sau ce am eu si il pun pe stick...cu copy/paste...si il las sa se incarce! Cum altfel se face?