| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva daca un windows original poate fi instalat pe mai multe calculatoare? Sau poate fi folosit doar pe unul singur? Adica daca imi cumpar unul si il instalez la mine pot sa ma duc sa il instalez si la altcineva? Ofer funda pentru raspunsul care ma lamureste!

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Da, poti.

8 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Un serial inseamna un calculator, cata vreme vorbim despre un CD original, minim windows 7.

| Alicezzz a răspuns:

Din cate stiu eu merge pe 3 calculatoare instalat daca este original nou cumparat din magazin.

| StalkerSoul a răspuns:

Da, il poti instala la tine si la altcineva, ca doar tu l-ai cumparat, e al tau faci ce vrei cu el!

| anonim_4396 explică (pentru StalkerSoul):

Da asa e.Dar daca vreau sa-mi fac o copie de rezerva? Nu de alta dar dvd=urile se mai zgaraie.Se numeste piraterie?

| StalkerSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iti faci o copie nu cred, ca deranjeaza pe nimeni, dar daca il distribui si la altii, da asta se numeste piraterie. take care!happy

| siriusblack98 a răspuns (pentru StalkerSoul):

Eu ma refeream la un windows propriu si personal.Adica imi cumpar un windows si il instalez la mine, dupa pot sa merg la vecinul sa il instalez si lui?

| anonim_4396 explică (pentru StalkerSoul):

Nu,un windows este piratat atunci cand este furat si distribuit.Asa fac piratii. Daca il cumpar si il distribui, nu e pirat, nu poti spune asat ci doar ca fac bisnita. Aaa, piratat mai poti spune atucni cand iau un windows si il fac in 10000 mii de copii si il distribui, ai zis bine.Sau il incarc undeva sa il ia toti.

| siriusblack98 a răspuns (pentru siriusblack98):

Mersi asta voiam sa stiu

| siriusblack98 a răspuns (pentru siriusblack98):

Da, poti.