| anonim_4396 a întrebat:

Salut,știe cineva cât durează o succesiune notariala? am toate actele în regulă, am făcut și intabularea. tatal meu a murit acum 1 lună și are o garsoniera pe care vreau să fac succesiunea pe numele meu, eu sunt singurul moștenitor. va multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Condoleante.
Daca esti singurul mostenitor si ai toate actele necesare va dura cca 10 - 15 zile de la depunerea actelor. Du-te la un notar public, de la locul ultimului domiciliu al tatei, si o sa-ti faca programarea pentru dezbaterea succesiunii.