| Norbert97 a întrebat:

Am gasit un S3 la un pret de 320 RON, problema este ca nu ii merge touchscrenul adica acel baiat a zis ca a lipit ceva pe langa display si poate a intrat in display acel lipici, super-glue cine stie ce a folosit. A spus ca se aprinde telefonul fara probleme cand a pus acel lipici a vrut sa lipeasca ceva si a mers 2 zile apoi s-a stricat. Nu are absoult nici un defect in afara de touchscreen, oare cat m-ar costa reparatia? Poate reusesc sa negociez cu el la 250 RON. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Touch-ul este lipit de display. Daca pica una dintre ele, trebuiesc inlocuite amandoua, iar pretulrile nu sunt tocmai mici : http://www.shopmania.ro/q-touchscreen-samsung-galaxy-s3
Ti-ai putea cumpara telefon bun cat ai putea da sa repari s3 ala.

| Norbert97 explică (pentru Jipa95):

Dupa cum se vede displayul este intact. Ce parere ai? Mie imi este frica il cumpar ca daca are probleme la display aia costa 300 RON e destul de scump... http://www.publi24.ro/......d6252.html

| Jipa95 a răspuns (pentru Norbert97):

Pai nu-l lua 300 lei+300 telefonul =600 lei. Cu 600 lei iti cumperi telefon asemanator performantelor lui s3 de nou.

| Norbert97 explică (pentru Jipa95):

Da la asta m-am gandit si eu, poate trebuie doar schimbat acel display cu 50 lei, sau poate tot displayul la 300 RON e scump e si un risc mare. Daca as stii problema atunci poate as m-ai avea ceva sanse.

| Norbert97 explică (pentru Jipa95):

Https://www.youtube.com/watch?v=ily16gjJw_Y Ce zici? Poate sa fie si asta?

| Norbert97 explică (pentru Jipa95):

Da-i la minutul 7:00 si uitate ce face.

15 răspunsuri:
| lovemeoana a răspuns:

Mergi cu el la un magazin autorizat si iti vor spune exact ce are si ce trebuie sa faci

| 1234dany5 a răspuns:

Nu se merita! e foarte scump mai ales la S3 :O totusi merita sa incerci la un reparator de telefoane

| DaW a răspuns:

Cu 600lei iti aduc iphone 5

| Norbert97 explică (pentru DaW):

Iphone 5? sa mori tu? laughing))) Da imi aduci te cred dar blocat pe iCloud sau e bocat pe alta tara si trebuie deblocat, stiu m-am uitat la o gramada de iphone-uri.

| DaW a răspuns:

Fara icloud, neverlocked happy

| Norbert97 explică (pentru DaW):

Poftim emailul meu: norbytt@yahoo.com si vorbim mai mult acolo. Du-te la Setari in Generals si About si uitate la versions si fa o poza si trimite-l prin email. Oricum nu are cum sa fie si 500RON un iphone 5 ori e fake ori are ceva probleme nu citeste cartela s-au blocat pe iCloud nu are cum sa fie asa ieftin dar ma rog astept pozele. Fa si pe la display si la mufa de la incarcator si pe la spate. Stai linistit nu o sa ma pacalesti pe mine chiar daca inca nu am 18 ani asta nu inseamna ca ma poti pacali laughing Stiu daca e fake sau real.

| DaW a răspuns:

Iti dau iphone 5s neverlocked gold edition are cateva pete pe display la 700lei

| Norbert97 explică (pentru DaW):

Daaa sigur sa te si cred acuma? laughing) Da-mi un link ceva sau dovedeste ca altfel nu cred.

| DaW a răspuns:

Iti las undeva nr meu si pozele si trimit cu verificare colethappy

| Norbert97 explică (pentru DaW):

Ok pai facem altcumva trimite-mi poze cu iphone 5 iti dau emailul meu prin privat. Astept pozele!