| ladyMillion a întrebat:

am o problema cu deschiderea pozelor; mi-am instalat de curand windowsul ( windows 7 prof., 32 bit) la inceput mi se deschideau pozele dar m-am trezit intr-o zi ca nu mi se mai deschid; pur si simplu incerc sa deschid orice poza si nu mi se deschide cu niciun program...mi se blocheaza laptopul si trebuie sa ii dau restart.va rog ajutati-ma! ofer funda!

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ar putea fi o eroare de la softul care-ţi deschide pozele. Încearcă să schimbi default-ul. Dă click dreapta pe poză > open with... > choose default program şi din lista care-ţi apare alege WIndows Photo Viewer. Vezi dacă merge.

Dacă nu merge, atunci descarcă programul din link-ul de mai jos, dă un restart la laptop şi urmează paşii de mai sus, doar că în loc de Windows Photo Viewer alegi FastStone IMage Viewer. Dacă nu-ţi apare în listă dai browse şi te duci să-l alegi de unde-i instalat.

http://download.cnet.com/......24485.html

| Moddi a răspuns:

Este de la placa video!

| AtomiculXXX a răspuns:

Baga windows`ul din nou!