| DrTerrible a întrebat:

Am o problema cu o prostie de program care a aparut nu stiu cum dar din pacate nici cum nu mai pot scapa de el. Se numeste yourfile downloader. L-am sters de peste tot unde l-am gasit dar tot timpu cand deschid laptopul imi intra in program si cand vreau sa ies imi intra pe ceva site aiurea si trebuie sa il opresc..si e enervant. Vreau sa imi spuneti cum il pot sterge cu tot...sau cum sa scap permanent de el. Multumesc! (FUNDA)

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din Control Panel.

| DrTerrible explică (pentru K0sti):

Acum am incercat si cu programul asta si cu geek dar niciunu nu a rezolvat problema. Chestia e ca nici cum nu gasesc acel virus sau program ce o fi apare atunci cand deschid laptopul dau pe x sau cancel imi intra pe un link si atat!

| K0sti a răspuns (pentru DrTerrible):

Virusache! Foloseste asta: http://www.epasystems.ro/devirusare-kaspersky-rescue-disk/
Altfel te paste o reinstalare!

| DrTerrible explică (pentru K0sti):

Mda cred ca pana la urma acolo se va ajunge.

| K0sti a răspuns (pentru DrTerrible):

Incearca ce ti-am zis, asta daca vrei. Volumul de munca e cam acelasi! happy

| DrTerrible explică (pentru K0sti):

Am rezolvat pana la urma. L-am gasit cu alt antivirus! Mersi oricum.

| K0sti a răspuns (pentru DrTerrible):

Ok, bravo! Nu ai de ce!

| LTAA a răspuns:

Dezinstaleaza din Control Panel sau reinstaleaza Windows.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarci programul Geek.E un program de dezinstalat si cele mai mici amanunte ce ram din acel program cu probleme.Il cauti in lista Geek si dai unisstal force, sau force removal.

| StalkerSoul a răspuns:

Start, run, msconfig! apoi startup si debifeaza programele care nu sunt necesare la aprinderea pc-ului!

Incearca o scanare si cu Malwarebytes poate ai vreun virus adware!happy

Ai incercat sa dezinstalezi programul? din control panel...

| DrTerrible explică (pentru StalkerSoul):

Am incercat ...ideea e ca l-am gasit odata prin C l-am sters tot...si cand am reaprins laptopu, iarasi a aparut.

| StalkerSoul a răspuns (pentru DrTerrible):

Ai un virus atunci. scaneaza pc-ul rapid cu Malwarebytes

https://www.malwarebytes.org/

| petty1994 a răspuns:

Ai incercat să îl dezinstalezi din control penel? :-D

| petty1994 a răspuns:

Ai încercat să îl dezinstalezi şi din control penel?