| bigigiemall a întrebat:

Am o problema cu parul de la un timp, sunt baiat si am 17 ani.
In familie am pe cineva care este chel mai exact pe tata, iar mama are un par mega des.
Pana acum cateva luni totul era ok nu imi cadea parul iar de la un timp..imi cade parul intr-una.
Eu de obicei seman cu mama am un par des ma rog avea-am sau poate il am si acum...nici eu nu mai stiu straight face
Se vede intr-un fel cand dau cu mana prin par sa se vada alb si inainte nu se prea vedea.
Cand ma trezesc dimineata ma uit pe, perna si sunt gramezi de fire de par la fel si cand ma spal pe cap am mana plina de par.
Ce ar trebui sa fac sa nu mai cada?

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce sa zic, barbiertul in cap, zvonurile spun ca se indesesete parul, dar nu cred.Eu o fac saptamanal, pentru ca asa mi sa obisnuit scalpulhappy Poti incerca si tu de cateva ori.Insa nu ti-as sugera daca esti genu de tip slabut happy Insa poti incerca,cine sunt eu sa iti pun tie interdictii big grin Daca te bate gandu, dai bataie, in fond parul va creste la loc, fie mai des, fie mai rar.De daunat nu dauneaza.

| bigigiemall explică (pentru Liviu):

Sper sa nu dauneze, multumesc pentru raspuns.

| AdrenalinTm a răspuns:

La 17 ani orce ar fi nu ar trebui sa ai asa ceva ori ai vreo altfel de boala ori te dai cu prea mult gel ori ti se schimba parul
tundel periuta si sa vezi ce des creste dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti spun povestea mea.Pe la varsta de 16 ani m-am vopsit. Dupa o luna a inceput sa-mi cada parul ba chiar in unele locuri sa raman chiala.Nu stiam ce sa mai fac credeam ca o sa raman fara par in cap. Apoi mi-am cumparat de la farmacie ulei de ricin dupa2-3 luni si-a facut efectul.In partile unde nu mai aveam par inainte imi crescuse la loc, nu se mai cunostea nimic. Acum am parul super lung..Foloseste ulei de ricin este foarte bun!:*

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Salut si eu am avut problema asta. Can mi-am intrebat hair stylist-ul ce sa fac mi-a recomandat ca dupa baie sa ma usuc nu feonul si cam dupa 3 luni am scapat de problema

| bigigiemall explică (pentru DjSheepyOfficial):

Pai, dupa baie oricine se usca cu feonul mi se pare normal...nu vad legatura ce treaba are feonul cu asta?big grin

| DjSheepyOfficial a răspuns (pentru bigigiemall):

Sunt multi care nu fac asta cunosc persoana care nu se usuca

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

In principal cum stiu de la biologie 25% si 75% ori ei de la tata ori de la mama... asta ar fi explicatia ca ai luat culoare parului de la mama si ca iti cade parul de la tata.Documenteazate despre ceva tratamente cu urzici etc. Succes.