| 10han a întrebat:

Am trecut in clasa a X-a! In clasa a IX-a aveam 2 colegi(ii am si in a X-a laughing ) care pe fiecare zi imi dadeau cu pumnii in umar(incet) si in curtea liceului cu palmele peste fata(tot incet) si le dadeam si eu peste fata! O data le-am dat si eu cate un pumn in umar si s-au suparat pe mine ca am dat tare,au zis ca am dat ca ciobanu`! Eu am bani,daca aud pe cineva ca uita banii de mancare acasa eu sar sa ii dau bani si cand mi-i aduce a doaua zi nu ii mai iau inapoi,ma imbrac frumos (cateodata se iau si de hainele mele),port adidasi de firma,colegele de la mine din clasa ma iau in brate,ma pupa,ma pun sa le pup,vin fete de la alte clase si imi zic ca sunt frumos, ei se rosesc la fata si pleca, iar dupa ma iau la misto! Cand mergem pe strada si vad cersetori eu le dau bani si ei imi zic ca de ce le dau, ca mai bine sa le dau lor! Cand iesim in parc eu cumpar seminte si daca 1-2 colegi nu au bani de suc,eu ii intreb ce suc vor sa le iau si ma duc si le cumpar! Cateodata ma intreaba de unde am atatia bani! Cand vin prin clasa sa donam bani(organizatii caritabile)eu dau mai mult si iar incep sa faca misto de mine, sa imi dea cu pumnul in umar(le dau si eu)! Eu nu sunt genul care imi place sa ma iau la bataie! Cu alti colegi de clasa glumesc, ne mai injuram de mama(in gluma bineinteles) dar cu ei nu prea ai cum! Oricum am hotarat ca in clasa a X-a sa nu mai fiu asa ``bun``cu ei! De ce se comporta asa? Din ce cauza se comporta asa?

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băi 10han, se numește gelozie, invidie asta, ia să stai tu fără bani o săptămână să vedem noi câte fete te vor mai pupa, câți prieteni vei mai avea. Prietenii îți sunt ca și o umbră, când e soare îți sunt alături, când e nor sunt plecați. Ești luat de fraier, te țin ca prieten ca să profite de tine că ai bani.

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu le esti dator cu nimic.
Se comporta asa pentru ca sunt plictisiti de moarte si se mai amuza.
Cand te loveste, nu le zambi dai si tu mai tare si spune-le sa inceteze.

| 10han explică (pentru KillaNoFilla):

Sa se amuze pe seama mea? Mai dau in ei, dar nu tot timpu`! Cum am mai spus nu sunt genul care sa se ia la bataie pentru un pumn in umar! Da, recunosc ca daca ar fi altcineva, de la alta clasa sa imi dea si eu sa nu il cunosc l-as astepta afara si l-as bate, dar am zis sa nu dau ii ei ca sunt colegii mei si na! Mai bine le dau niste replici dure sa se rada copii de ei si gata! Si mai am si niste fete in clase urate ca moartea care nici alea nu ma prea suporta ca pe ale frumoase le pup si pe ele nu! laughing Cate o data imi mai zic si fetele cand nu le las in pace ca sunt nesimtit laughing!

| KMaddieK a răspuns:

Nu pot sa cred, in tot "romanul" asta scris aiurea vorbesti despre banii tai si cat de frumos esti si cate fete ai si la sfarsit pui intrebarea "De ce se comporta asa?" Daca ajuti pe cineva nu te mai lauda, asta inseamna ca o faci doar pentru atentie. Se poarta asa ca vor banii tai, cum ai spus si tu!

| 10han explică (pentru KMaddieK):

Nu ma laud! De mic am fost invatat daca am ceva mai mult ca cineva sa daruiesc! Oricum in ultima saptamana de scoala iesam cu ceilalti colegi de clasa si pe ei nu ii mai bagam in seama si cand ne duceam la magazin si afara erau 30 de grade si noi ne luam suc si vedeam pe uni colegi ca si-au uitat banii acasa si le e sete le luam eu si atora 2 nu le luam si crapau de ciuda! Din clasa a X-a gata, salut nu mai vad bani de la mine!

| ExprimareLibera a răspuns:

Probabil din invidie. Oricum, dacă nu întorci foaia o să ajungi cârpă lor de-a dreptul. Eu spun să îi alinti puțin cu câte un pumn în freza dacă mai dau in tine.

| 10han explică (pentru ExprimareLibera):

Cum adica sa schimb foaia? Sa nu mai dau bani la cersetori din cauza lor? Nu o sa fac asta! Cum adica sa ajung carpa?

| ExprimareLibera a răspuns (pentru 10han):

Adică să le dai în gură înainte să îți dea ei.

| 10han explică (pentru ExprimareLibera):

Noo..Au un zambet frumos, ar fi pacat sa il stric eu..Mai bine ii las, ca dupa le dau replici de rad toti de ei.Le mai dau si eu dar nu in gura..Anu`asta poate le voi da si in gura daca ma supara, dar in afara scolii! laughing

| Jager a răspuns:

Normal ca esti luat de fraier daca arunci cu banii pe toate prostiile (organizatii caritabile), sa mori tu?
ca te imbraci cu nu stiu ce firme pe tine, vei parea un cocalar (ei poarta numai adidas si altele).
fii mai modest. ca nu ajungi ceva in viata doar laudandu-te si cheltuii banii.

| 10han explică (pentru Jager):

Cocalar ca ma imbrac de la firma? Serios frate? Spune-mi si mie ce prefera o fata:Un baiat cu adidasi de 30 de lei sau un baiat cu adidasi de 150 de lei?

| Jager a răspuns (pentru 10han):

Nu. Dar felul cum ai spus-o s-a inteles ca te imbraci doar de la firma.

| Moƒo a răspuns:

Bro'. inceteaza a face pe boss-ul, pe darnicul, pe domnu' cu de toate. Este spre binele tau. Esti luat de fraier. Sincer si direct iti spun. Ai inima, esti darnic dar ''traiesti'' intr-un univers unde ura, dusmania si lipsa unora te face pe tine tinta nr.1, luand ca drept dovada- pumnul in umeri sau alte chestii golanesti si de prost gust. Iti recomand, sa o lasi mai moale cu asemenea specimene si fa-ti alti prieteni ori nu ii mai baga in seama.

| 10han explică (pentru Moƒo):

Din clasa a X-a nu o sa mai vada ei pomana asta! Da,o sa continui sa dau suc la ceilalti colegi,sa dau bani la cersetori ca nu ma pot schimba,asa sunt eu,mana sparta laughing! Dar nu inteleg de ce sa se comporte asa? De ce sa le fie ciuda ca eu sunt darnic? Cand le dau un suc ca ei nu au bani nici de apa plata sunt bun,m-ar pupa si-n c**! Acum umblu cu alti colegii de la mine din clasa cu care ma inteleg bine, carora daca le dau un suc nu ma injura dupa! Plus ca fetele din clasa ma lasa sa le pun mana pe fund, pe sani, si lor le este necaz! Din cand in cand ii mai aud zicandu-mi ca sunt smecher, ca sunt fitos!

| Moƒo a răspuns (pentru 10han):

Bro.
Tot cercul acesta de ''prieteni'' pe care tu ii urmezi sunt acolo langa tine si pentru tine pentru ca ai bani. Ia incearca tu o saptamana sa nu dai un ban, sa nu faci o cinste, sa nu iei cuiva ceva.
Ai sa observi cine iti e prieten si cine iti e amic.

Acuma fi sincer, banii ii obtii de la parinti?, logic, ca doar nu muncesti. Poate ei nu au de unde, in fine si de aceea port ura pe tine.
Aceasta chestie te poate afecta mai tarziu inspre rau si nu intru in detalii...
Grija ce faci caci inca si ''domnisoarele'' sunt numai pentru bani langa tine. Fetele serioase nu se lasa pipaite de oricare. Acestea de care ne spui, mai sunt numite si fete usoare.

| Andrei199114 a răspuns:

Probabil sunt invidiosi ca ai mai multi bani ca iei. Incearca sa nu le mai iei sucuri si alte chestii.

| DevilNight01 a răspuns:

Sincer e foarte logic sunt gelosi sau nu te suporta pur si simplu (eu nu suport multi oameni pur si simplu da nu rad de iei...) infine asta e ce cred eu acum nu sunt sigur de nimic dar eu zic mai mult ca e gelozia infine bafta totusi sa iti dai seama

| Mari8804 a răspuns:

Lol, wtf did I just read. Spui ca te imping in gluma, apoi ca ai bani, apoi ca fetele mor dupa tine, apoi pui intrebarea ce au cu tine? Nu au nimic cu tine, e doar ceva specific anilor.