| KLiNK a întrebat:

Am un calculator slab: 1.5gb ram, procesor Intel Pentium 4 530 HT 3. 0ghz si placa video Radeon HD 4350 de 512mb. As vrea sa instalez pe acest pc Windows 8.1. Tin sa mentionez ca acum am Windows XP si am avut si 7 dar nu l-am tinut prea mult deoarece consuma resurse multe. Intrebarea este: Windows 8.1 va merge bine pe pc-ul meu? Pc-ul este din 2006. Vor exista probleme de compatibilitate intre driverele calculatorului si windows 8.1?

Răspuns Câştigător
| Rav3n a răspuns:

Nu cred ca e vorba de compabilitate la drivere, mai nou in toate scolile se pune windows 8 indiferent de cat de performante sunt acestea. Problema consta in faptul ca nu o sa il poti folosi pentru aplicatii care necesita memorie ram mare si procesor bun. Nu iti recomand windows 8( din moment ce si specialistii i-au dat un review usturator) dar daca il folosesti doar pentru muzica, filme si navigare pe net nu o sa intervina prea multe probleme.

3 răspunsuri:
| Marius_Mierlea_1977 a răspuns:

E slab sistemul, trebuie sa ai minim 2 gb ram si hard de 160gb

| Rav3n a răspuns (pentru Marius_Mierlea_1977):

Pentru a folosi aplicatii gen jocuri photoshop da, dar pentru navigare muzica filme etc nu ai nevoie de atat de mult ram. In plus ce legatura are hdd? Cred ca glumesti laughing

| KLiNK explică (pentru Marius_Mierlea_1977):

La hard am 250gb dar nu stiu ce legatura are. Am sa raman la Xp pana cand am sa fac un upgrade la sistem.