| Ardei87 a întrebat:

Am un DVD player LG care l-am conectat la laptop printr-un cablu RCA. Se aude bine, dar cand intru in placa de sunet ( la setari ) nu imi apare sa aleg 5.1. Apare doar Stereo si atat. Aaa da ..nu se aud nici toate boxele..doar doua. Cum il pot seta sa se auda toate boxele? Pas cu pas daca se poate.

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu ai placă 5.1 pe laptop, dragă. Pentru a conecta un sistem 5.1 la un notebook ai nevoie de placă audio externă prin USB.

| Ardei87 explică (pentru Gizăz):

Aaa multumesc. Nu stiam care e treaba. Daca las dvd cu modul ByBass canta doar doua boxe si subwoofer-ul, dar daca dau pe modul Music canta toate laughing) Asta nu intelegeam de ce.

| K0sti a răspuns:

Pai de cand ai tu 5.1 pe un amarat de jack stereo la laptop?