| Norbert97 a întrebat:

Am vazut o gramada de iphone 5 la pretul de 350-500 lei dar blocat in iCloud. Asta ce mai inseamna? Merita sa cumpar una blocata in iCloud? E vreun risc ceva? Sau e fake? Si cat m-ar costa decodarea daca se poate face?

Răspuns Câştigător
| OvidiuDrg a răspuns:

Inseamna ca cel mai probabil a fost furat si blocat, astfel incat nu mai poate fi utilizat. Deci atata vreme cat e blocat in icoud, e bun fie de pus in rama si uitat la el, fie de aruncat, dar numai nu de utilizat...
Adica, cei care l-au pierdut sau le-a fost furat, l-au blocat on-line in asa fel incat sa nu mai poata fi folosit decat pe baza unui cod de acces pe care il au decat ei...
Deci nu lua asa ceva!

funda?

6 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

Nu e fake. Nu se poate face deblocarea, deci este folositor numai ca sa il pui pe masa la terasa si sa vaza lumea ca ai valoare laughing Dar au un mare avantaj nu trebuiesc incarcate niciodata pentru ca oricum nu ai cum sa le folosesti...

| Legend123 a răspuns:

Inseamna ca nu ai ce face cu el..nu poti face nimic pe el..il ti pe masa atata tot..nu se merita sa il cumperi..cumpara-ti un iphone 4 la 600 de lei sau un iphone 4s la 900-1000 de lei (mana a2-a).daca vrei sa iti cumperi un iphone 4/4s nu te uita la preturile de 400 de lei la iphone 4 si 700 de lei la iphone 4s ..iti vot trimite numai panarame stricate si vai de capu lor.un amic a patit-o si-a cumparat iphone 4 cu 450 de lei si a a2-a zi m-a sunat ca e fake iphone-ul. (asta a fost ca un mic sfat) in legatura cu iphone 5 blocat icloud nu cumpara..nu-s bune..nu poti face nimic pe ele BAFTA

| Norbert97 explică (pentru Legend123):

Am inteles, Multumesc frumos!

| alezzut a răspuns:

Nu am mai auzit chestia asta pana acum dar te asigur ca abia gasesti iphone 4 la 400 lei original apoi iphone5. http://www.okazii.ro/......a161846926 cel mai ieftin iphone 5 gasit pe okazii si eu spun ca este original. FundaA?

| Norbert97 explică (pentru alezzut):

Poftim prietene! :P http://olx.ro/......2hYOd.html

| alezzut a răspuns (pentru Norbert97):

Ciudat! Vorba lui celcareajuta pentru ce sa iti cumperi doar ca sa te lauzi ca ai iphone 5? mai degraba iei unul care mergehappy