| anaana2323242 a întrebat:

asta este o intrebare pentru cei care joaca minecraft:
ziceti-mi si mie ce constructii sa fac in minecraft?
si ce as putea pune in interiorul unei case? as vrea sa pun multe lucruri dar nu stiu de care.

Raspundeti doar daca jucati minecraft!

Răspuns Câştigător
| RuxMorgenstern a răspuns:

In interiorul casei poti face o curte interioara cu un lac nuferi si iarba si flori,poti face un castel dn nisip,un turn la care poti pune in varf oul dragonului din end inconjurat de sicla,o casa in copac,o ferma de ciuperci gigantice, ferma de fan cartofi si morcovi automata, ferma de pui automata, fantana de apa peste care pui o fantana din lava, o inchisoare in care pui 2 sateni (asta daca gasesti sat pe survival sau daca nu pe creativ ). Sper ca te-am ajutat, si sunt fata si joc minecraft si tu esti la fel? Funda?

3 răspunsuri:
| SerafimHD a răspuns:

O biserica cu multe tablouri banci lana! sau portal catre neder

| robi77 a răspuns:

Poti sa pui scaune mese tablouri etc