| Energyboy a întrebat:

Azi am vrut sa instalez Minecraft pe Windows 7.
Am instalat java in aceeasi zi.
Cand am intrat in joc imi scrie mare o eroare Bad video card drivers! ce sa fac in privinta asta am dat un update la placa video dar fara folos eu cred ca trebuie sa instalez OpenGL.
Am incercat sa il instalez si pe ala dar s-a facut numai niste fisiere pe ecran si tot nu merge.
Astept un scurt tutorial util pentru instalarea programului OpenGL si riscurile pe care le are programul dupa instalarea lui si o idee ce asi putea face privitor la rularea jocuri deoarece am o placa video buna nu pot sa zic ca din cauza asta nu merge. Ofer funda la cel care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| PetraCatalin a răspuns:

Http://www.intel.com...support/detect/ da scan la pc si daca ai probleme te pune sa faci update. am avut aceeasi problema pe XP si mi-a mers.

| Energyboy explică (pentru PetraCatalin):

Te rog sa scrie corect site-ul ca nu merge asa.

| EuNuTu a răspuns (pentru Energyboy):

Imi pare rau, am copiat direct linkul-ul.
http://www.intel.com/p/en_US/support/detect/

| Energyboy explică (pentru EuNuTu):

Optiunea de scanare nu gasesc numai cele de download

| EuNuTu a răspuns (pentru Energyboy):

E un buton "Check your system for the latest updates". E chiar pe pagina care ti-am dat-o.

7 răspunsuri:
| JuliaMe06 a răspuns:

Nu stiu care este problema, adica mie mi-a mers si acum imi merge, doar ca nu stiu cum sa pun cuburi.Ma ajuta cineva?

| PetraCatalin a răspuns (pentru JuliaMe06):

Apesi pe click Dreapta!
laughing Domne ce om!

| RitoVale a răspuns:

Trebuie sa instalezi serverul