| RaR3Suu a întrebat:

Salut tpu...Cine urmeaza la tron dupa suleyman magnificul (din curiozitate)

25 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cel care i-a urmat lui Soliman a fost Selim. Ma refer la istorie pura, ca la telenovele nu ma uit din principiu.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Cred ca Selim, sau unu din nepoti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mare fan Suleyman, in istorie urmeaza Selim, in serial nu stiu.Dar nici nu cred ca arata ca are 3 sezoane, deci...

Sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza la tron Selim al II-lea.

| HaLoGeNNN a răspuns:

Cred ca Mustafa.

| dianaandra1467 a răspuns:

Nu prea mă uit la serialul ăsta dar, crecă nepotul său

| DoctorChucky a răspuns (pentru dianaandra1467):

Invata si tu sa scrii :" Nu prea ma uit la acest serial, dar cred ca nepotul sau/lui"

| dianaandra1467 a răspuns (pentru DoctorChucky):

Parcă tu ai fi marele profesorwinking. În primul rând am scris corect, și dacă vroiai să știi am scris "nepotul său„. Regulamentul TPU a zis că am scris corect deci nu te mai băgawinking.

| DoctorChucky a răspuns (pentru dianaandra1467):

Creca straight face pe bune? In fine...

| dianaandra1467 a răspuns (pentru DoctorChucky):

Întâi asigură-te tu că ești perfect ( ceea ce nu există ) și după comentează despre mine.

| DoctorChucky a răspuns (pentru dianaandra1467):

Hai sa uitam astawinking Amandoi nu suntem perfecti si draguti kiss Noapte buna...

| dianaandra1467 a răspuns (pentru DoctorChucky):

Ok, gata.winking. Ăstea din punctul meu de vedere mi se par certuri copilărești laughing. Noapte bună și ție.

| DoctorChucky a răspuns (pentru dianaandra1467):

winking Ms

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

In istorie va deveni Selim...In film sigur va deveni un copil de-al lui Hurrem
Iar Mehmet va murii sigur

| DoctorChucky a răspuns:

Lasand serialul departe si citind cateva pagini din istoria lui Soliman urmeaza Selim al II-lea... Acum :-? telenovela e telenovela poate sa fie orice personaj, dar fi sigur ca este copilul lui Hurrem.
P.S pentru mai multe detalii intra pe http://ro.wikipedia.org/wiki/Soliman_I Fundita?

| unu111cool a răspuns:

Mustafa si Mehmet mor in serial.Ca sa iti raspund si la intrebare, Selim.

| AnDee23 a răspuns:

Fiul sau, Selim.(Cel roscat)

| codrutapentelescu a răspuns:

La tron urmeaza Selim al 2 -lea, pentru ca Mustafa va fi ucis la ordinul tatalui sau influentat de catre Hurrem. Mehmed va muri intr-un razboi.

| Madyyk_Nicoletta_1933 a răspuns:

Mda,cred ca mustafa ca el e cel mai mare fiu, dupa cred ca mehmet si dupa ceilalti copii happy

| DoctorChucky a răspuns (pentru Madyyk_Nicoletta_1933):

Mustafa moare inainte sa moara Suleyman, iar Mehmet moare la 20 de ani... Selim al 2-lea!

| Madyyk_Nicoletta_1933 a răspuns:

Selim fiindca Mustafa si Mehmet vor fi executati din cauza lu Hurrem :3 sau poate doar Mustafa :\

| Lorycyka93 a răspuns:

In film, probabil Mustafa, fiindca este fiul cel mare al sultanului. Vom vedea.
Urmariti Suleyman Magnificul si online pe www.SuleymanMagnificul.com

| Pal12345 a răspuns:

Dupa Suleyman va urma la tron Selim deoarece Mehmet si Mustafa vor muri. Ibrahim va muri si el, Hurem se va implica in politica si va deveni sultana mama. Pana la urma Hurem moare de cancer intestinal si Suleyman va muri deoarece va avea ceva la coloana

| PrettyGirl2012 a răspuns:

Selim al II lea

| crimiru06 a răspuns:

Selim fiul lui Suleyman cu Hurrem!