| KaZoo a întrebat:

Cum pot sa fac sa imi dispara pistruii de pe fata?
Va rog sa-mi spuneti.

Răspuns Câştigător
| Vektor a răspuns:

Ai grija cu hreanul si otetul ca ard pielea daca faci gen compresa si sa nu faci vreo iritatie de toata frumusetea.

inainte nu-mi placeau fetele cu pistrui, dar dupa ceva poze am observat ca sunt chiar sexy happy deci nu te agita chiar asa tare chit ca esti fata sau baiat

6 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Daca afli, sa ne spui si noua secretul, si eu am asa ceva si as vrea sa scap de ei. sad

| Xenya a răspuns:

Nu dispar.Se pot indeparta doar prin operatie laser.

| BTWIN a răspuns:

Fond de ten laughing

| Cristiiiiiiiiiiii a răspuns:

Natural nu disparhappy

| Chsattidjtzkg a răspuns:

Trebuie sa te dai in fiecare zi cu crema solara

| alex157 a răspuns:

Foloseste:
· Ceapă – fie zdrobită, macerată câteva zile în oţet, fie în stare ’brută’ – se taie o ceapă în două şi se masează pielea cu ea.
· Hrean ras, amestecat cu oţet, cu care se spală pielea.
· 50 de grame de frunze de pătrunjel şi 50 de mililitri de suc de păpădie crudă – se face un decoct cu care se spală zonele cu pistrui timp de 2 săptămâni.
· Lapte acru sau smântână – în contact cu pielea, acidul lactic are un efect delicat de peeling.
· Acid citric – masează pielea cu degetele umezite cu suc de lămâie.
· Mască din 3 linguri de zeamă de lămâie, 20 de grame de drojdie de bere şi 20 de grame de tărâţe de grâu.
· Mască din miere încălzită puţin şi germeni de greu
· Pepene şi orez – se face o gaură în coaja pepenelui şi se introduc boabe de orez; după o săptămână, se scot aceste boabe şi se face o pastă din ele, care se aplică pe faţă.
· Boabe de muştar pisate, amestecate cu lapte – se aplică seara, înainte de culcare, şi se curăţă faţa a doua zi dimineaţă.

Sper sa te ajute