| ionpusca a întrebat:

SALUT TPU!
dati-mi un sftat despre cum sa-mi inving temerile si sa incep sa ma descurc in viata, deoarece m-ie teama si sunt nesigur pe mine si pe tot ce fac! cum sa incep sa cred in mine! tot timpul lucrezs cu teama sa nu pierd! dau funda!

Răspuns Câştigător
| Miree a răspuns:

Puterea NU stă în noi! Puterea stă în tine! Trebuie doar să crezi că este acolo şi ai să vezi că vei trece peste toate fricile tale. Nesiguranţa nu te va ajuta în viaţă şi ai să pierzi din cauza ei...
Poţi să te apuci de cursuri de dezvoltare personală. Acestea îţi vor da încrederea de care tu ai nevoie în acest moment. Şi trebuie să te gândeşti că nu ai nimic de pierdut dacă faci exact ca tine, şi nu ca alţii. Viaţa trebuie privită frumos, din unghiuri minunate!
Cu timpul ai să prinzi încredere în tine dacă nu te mai izolezi!

1 răspuns:
| JHopeBts a răspuns:

Pai nu trebuie sa iti fie teama pentru ca odata si odata tot va trebui sa te descurci singur dar totusi iti recomand sa ai mai multa incredere in tine si poti fi sigur ca te vei descurca de minune.
Mult Norocwinking Fundita?