| DrTerrible a întrebat:

Dati-mi un site de unde pot descarca programul synaptics. Dar sa fie bun. Funda

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| StalkerSoul a răspuns:

Http://esupport.sony.com/EN/VAIO

Ai in dreapta acolo "Driver & software." scrii modelu sub sau cauti acolo. si te descurci tu :)

6 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Http://www.synaptics.com/en/drivers.php

The Synaptics device driver is customized to meet the specific requirements of your device manufacturer, externally detached or wireless touchpad devices included. To ensure that you get the appropriate device driver for your system, download your Synaptics device driver from your system manufacturer's support website.

Ce vreau sa spun cu asta? ca trebuie sa descarci de pe site-ul oficial al marcii laptop-ului sau pc-ului tau.

| DrTerrible explică (pentru StalkerSoul):

Daca-ti dau modelu exact imi dai tu link de unde descarc?

| StalkerSoul a răspuns (pentru DrTerrible):

Fii atent acolo scrie ca tu trebuie sa descarci driverele de pe site-ul oficial!

Adica scrii frumos pe google marca pc-ului tau si cauti driverele. iti va aparea acolo pe site. sa scrii numele marcii. si ce driver doresti. apoi o sa ai download.

Sau poti cauta direct pe google scrii numele, sa dau ex:

nVidia geforce 9600 gt driver windows 7

Si iti apare acolo. il desfaci, ii faci update si gata

Sau si mai simplu, descarci un alt program http://www.driverupdate.net/ este foarte bun. sper sa te descurci ( daca vrei lasa-mi si modelul. poate le gasesc eu mai repede) :)

| DrTerrible explică (pentru StalkerSoul):

Sony vaio, model:VPCEB4JOE

| DrTerrible explică (pentru StalkerSoul):

Danke!

| StalkerSoul a răspuns (pentru DrTerrible):

Oricand

| StalkerSoul a răspuns (pentru DrTerrible):

Http://esupport.sony.com/EN/VAIO

Ai in dreapta acolo "Driver & software." scrii modelu sub sau cauti acolo. si te descurci tu :)