| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am un discomfort al ochilor, nu prea i-am dat importanță, dar în ultimul timp s-a cam accentuat, nu pot descrie, dar câteodată mă și dor. De văzut văd clar, fără probleme. Credeți că scap fără ochelari sau ar trebui să fac un control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Da, fa si niste teste gen daca lacrimeaza bine,daca cu ambii vezi bine, ai grija cum privesti monitorul, ochii obosesc, lumina artificala le oboseste mult, poti avea sensibilitate a lumina puternica

| Eduaard a răspuns (pentru RAY):

Port ochelari de protecție la calculator.

3 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Trebuie să faci un control!

| kiri11 a răspuns:

Obligatoriu trebuie sa ti faci un control? Crezi ca vei primi un sfat daca scrii despre astfel de lucruri pe forum?