| Tyrannosaurus a întrebat:

Din nefericire mi-am pierdut cardul BRD Maestro. Sunt elev si pe el primeam bursa. O sa ii sun si o sa le cer sa imi faca altul. In cazul in care mi l-au gasit o sa imi dea un alt cod PIN(da, l-am pierdut si pe ala dar nu in aceeasi zi). Sunt foarte neaten stiu, o sa am grija pe viitor. Este prima data cand pierd ceva.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

În primul rând trebuie IMEDIAT să-l declari pierdut și să-l blochezi, astfel nu va putea nimeni să se folosească de banii tăi. Oricât de puțini or mai fi ei acolo.
În al doilea rând, ceri altul. (evident, va veni cu un nou PIN).
Și în al treilea rând, contul bancar e activ, poți primi orice sume până să obții noul card; nu te agita.

1 răspuns:
| BogdantheDreamer a răspuns:

La orice reclamatie de furt/pierdere a cardului bancar, procedura de schimbare a codului pin intervine imediat. Vei avea alt cod pin. Pe viitor fi mai atent, iar cand sesizezi ca iti lipseste cardul bancar apeleaza de indata numarul unic 021. 227. 38. 74. pentru astfel de urgente. Numai bine!