| raduqu a întrebat:

Eu locuieac la curte si am probleme cu un animal ciudat care tot apare noaptea. Mama tot gaseste in fiecare dimineata fecale care par a fi de pisica insa eu nu am pisici, decat 2 caini care sunt liberi, insa observa aceste fecale in toata curtea. Iar in dimineata aceasta mama a vazut un animal ciudat sarind gardul, spunea ca avea o coada stufoasa de culuoare maron roscat. Noi banuim ca ar fi un dihor, am observat ca a dat tarcoale si la gaini insa sunt bine inchise asa ca nu au fost cazuri sa gasim gaini noarte. Imi este frica sa nu imi atace cainele. Unul dintre caini este mai pasnic insa celalalt e agresiv si nu vreau sa il atace dihorul deoarece nu e chiar asa de mare cainele. Intrebarea mea este cum pot scapa de el? As incerca niste curse insa nu sunt sigur ca ar da rezultate voi ce ziceti? Dau funfa

7 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Daca avea coada roscata si stufoasa, era probabil o vulpe. Cainii sunt legati?

| raduqu explică (pentru Radu284):

Nu, nu sunt legati, insa nu e vulpe deoarece e mult mai mic!

| Radu284 a răspuns (pentru raduqu):

Cat de mic e? Poate fi pui de vulpe.
E mai mare decat o pisica?

| raduqu explică (pentru Radu284):

E mai mic decat o pisica si zicea ca are o culoare inchisa de maron cu roscat.
si se comporta ca un dihor are aceeasi ruta in fiecare noapte.

| Radu284 a răspuns (pentru raduqu):

Atunci probabil ca era dihor. Dar daca cainii sunt liberi, de ce nu il omoara?

| raduqu explică (pentru Radu284):

Sunt mici XD sunt o rasa de pechinez si bichon si se sperie de el XD

| KatPetrova a răspuns:

Cred ca era vulpe :]] poti incerca sa pui curse dar nu sa il omori