Întrebare recomandată | sincrone a întrebat:

Imi puteti spune si mie care e cel mai avantajos mod in care imi poate trimite cineva un colet din SUA? Ma intereseaza sa coste cat mai putin transportul si ce trebuie sa fac pentru a nu plati vama.

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Exista companii ale romanilor care livreaza la usa in tara. Trebuie cautat in Yellow Pages local. Coletul trebuie declarat cadou.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Prin posta nationala probabil

| Totenn a răspuns:

Salut, cred ca prin posta nu stiu... pretul depinde de greutate

| IoanaPsy a răspuns:

Posta, pe vapor e cel mai ieftin, dar dureaza foarte mult timp. TRimis pe avion, ajunge in 6 zile. Vama oricum platesti. Ideea e sa il rogi pe cel care iti trimite coletul sa nu declare o valoare mai mare de 75 dolari per colet.

| Miron_Sanda_1990 a răspuns:

Ai putea sa rogi vreo ruda care merge acolo eu si familia asa trimitem colete fratelui, cind nana mea se duce o rugam sa mai ia cate ceva e ieftin si stii ca dai coletul unei persoane de incredere.

| Adriana1005 a răspuns:

Posta are cele mai ok preturi partea proasta este ca nu-ti vine acasa, trebuie sa mergi tu sa-i iei. Pentru a nu plati taxe expeditorul trebuie sa specifice ca este cadou.