| IONUTAlexandru2015 a întrebat:

Nu stiu ce am facut dar nu-mi mai merge tastatura de la PC. Tasta "a" nu mai merge deloc iar cand apas "c" imi apare automat "xc", etc.

Ce-ar putea fi? Aveti ceva idei in legatura cu aceasta problema? Va rog fara "cumpara alta tastatura","e stricata", etc. Daca era stricata nu mai mergea deloc!

Cel mai bun raspuns va primi funda. Va multumesc si sper sa rezolv odata tastatura asta!

Răspuns Câştigător
| lBroken69 a răspuns:

Sunt stricate acolo butoanele, nu tastatura.
Studiaz-o atent, poate îţi dai seama de ce nu merge.

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

E tastatura pe PS/2 sau USB? Daca e pe PS/2 vezi sa nu se fi indoit vreun pin. Si un sfat prietenesc, daca e stricata tastatura/mouse mergi si iti iei altu ca nu e o avere.

| Kosmonaut98 a răspuns:

Probabil iti sunt dereglate setarile tastaturii.intra in Control Panel, Keyboard, si incearca, daca poti, sa dai resetare la valori implicite.