| Daniel_Alex_1998 a întrebat:

nu stiu de ce daca filmez sau inregistrez vocea mea e foarte schimbata? Daca stie cineva sa ma ajute? ii ofer funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Georgemtb a răspuns:

Ieri un prieten a filmat o tipa, prietena cu noi care se suia intr-un rahat sa se dea in leagan, si el pe parcurs ce filma, vorbea, si dupa aia ne-am uitat la videoclipul asta, si vocea lui nu era aproape de loc schimbata. Poate doar un pic mi s-a parut mie ca e schimbata dar era de la claritatea audio pe care o avea el la iPhone-ul lui, 4s.Acum vei zice... ba, iPhone e o firma de telefoane serioasa... cum naiba sa se auda prost.Da ma... cred ca l-a luat la mana a 2-a si ala de la care l-a luat l-o fii scapat pentru ca eu ii trimiteam un mesaj vocal pe facebook care se auzea foarte clar, i l-am trimis dupa un Samsung galaxy tab 3... si el cand imi trimitea alt mesaj se-auzea infundat. Sper ca ti-am fost de folos.

| Daniel_Alex_1998 explică (pentru Georgemtb):

Multumesc! dar si eu am filmat cu un Samsung galaxy s4... o sa verific setarile!

8 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Vocea ta nu e foarte schimbata, aia e vocea ta, ce se aude in video (ma rog, daca cu ce inregistrezi este de o calitate decenta).

Tu iti auzi vocea altfel, pentru ca este filtrata prin capul tau (o auzi mai mult pe dinauntru, nu pe dinafara).

| LenoreVoldaren a răspuns:

Așa mi se întâmplă și mie. Ceea ce e ciudat de fapt este că prietenilor mei nu li se întâmplă asta, dar mie da. Asta e.

| Daniel_Alex_1998 explică (pentru LenoreVoldaren):

Deci nu sunt numai eu singur?!?!winking

| galyperf89 a răspuns:

Si mie mi se intampla exact la fel. Poate mi se pare mie, nu stiu dar cand imi trimit prietenii mei inregistrari vocea lor suna complet normal.Si prietenii imi spun ca vocea mea suna normal si a lor nu laughing Funda?

| Emy007 a răspuns:

Este normal ca aparatul sa nu inregistreze claritatea unei vocii... poate sa fie si IPhone 69.

| lacramioara123 a răspuns:

Esti din cauza faptului ca tu iti imaginezi ca vocea ta suna altfel, este ceva din subconstient