| Stefan_Bagdan_1985 a întrebat:

ro! Revin cu o intrebare, si anume...de ce eu cand deschid pc-ul nu mi se conecteaza automat netul de la rds! Iam facut toate setarile care trebuiesc,si nimic,adica am debifat de acolo tot ce trebuie,am vazut pe youtube niste tutoriale despre cum se face! Iam facut si shortcut,l-am pus la startup,si nimic! De ce la mine nu merge! Nici inainte cu o saptamana nu mergea cu windows-ul cel vechi,ca am reformatat si reinstalat windows-ul, cu W7Ultimate pe 64 de biti! Deci,ce trebuie sa fac ca sa ma pot conecta si eu automat cand dechid laptop-ul? In afara de trucul cu shortcut la startup, ca nu merge la mine(nu stiu de ce). Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Drack550 a răspuns:

Eu din cate stiu nu merge sa se conecteze singur fara sa apesi tu pe butonul connect la cei de la RDS, dar poti sa suni la ei sa ii intrebi este cel mai simplu.

| Stefan_Bagdan_1985 explică (pentru Drack550):

Ba merge,ca am mai avut,dar l-am formatat acum ceva timp si cand am instalat noul windows,n-a mai mers! Stii? Inainte de asta, nu i-am facut nimic, si direct mi se conecta, imediat ce mi-am facut conexiunea din control panel, stii...cand bagi id-ul si parola, prima oara cand trebuie' sa introduci chestiile de autentificare sa iti mearga netul! Am facut si cu shortcut in startup, si nimic!