| WarMan a întrebat:

Stiti vreo metoda sanatoasa si care sa nu fie costisitoare de slabit?

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da. Mancarea de baza: cereale; apoi legume, fructe, zarzavaturi. Si exercitii fizice zilnic.

| Love4Music a răspuns:

Sportul

| p5ych0 a răspuns:

Gratis, sanatos si la indemana oricui: SPORTUL!

| Alelulu a răspuns:

O metoda eficienta. Iti spun ce fac eu. Un pic de miscare ( e necesesara) apoi dim mananac 2 felii paine neagra cu gem si un pahar lapte, la gustare un fruct, apoi peste vreo 2 ore pranzul ('150 g carne la gratar sau fiarta cu 250 legume crude sau trase la tigaie fara ulei), apoi la gustare inca un fruct iar la cina carne si legume. Si uite asa am slabit 30 kg ( asta e dieta data de nutritionist) mentionez ca eu mananc la ore fixe happy

| justjohn a răspuns:

salut! da stiu si iti zic din experienta happy dimineata baga "grosu " dupa masa pe la 15, 14 mai mananci dar asa cu masura si de la ora 18 nimic doar lichide de orice fel! bafta!

| Olteanu04 a răspuns:

Salut! Nu te lua după toți cei care recomandă salată, țelină și alte porcării. Mănâncă ce-ți place dar să nu fie în cantități exagerate. De asemenea axează-te mult pe sport. Este bine să faci puțină mișcare dimineața când te trezești, până să mănânci. Schimbarea nu trebuie să fie bruscă, ci pas cu pas. De ex astăzi faci 10 flotări, 20 abdomene, mâine mai adaugi câte 1-2 și tot așa. La mâncare la fel... să zicem că mănânci 8-10 felii de pâine pe zi; nu trebuie să nu mai mănânci pâine deloc, astăzi mănânci 10, peste o săpt 8, peste două săpt 7. și tot așa. Trebuie și un pic de voință, că altfel nu se poate, dar nu peste limită, ia-o ușor. Sper să-mi asculți sfatul și multă baftă la slăbit!

| oana03 a răspuns:

Pai...una setul de simpla ca sa zic asa ar fi un fel de dieta dimineata sa mananci doar un mar si o felie de pâine, dupa -amiaza un sendwich sau niste gratar, pentru ca carnea ajuta chiar daca nu pare, la slăbit, iar seara o cana de ceai sau lapte cu o felie de pâine integrala...zic eu