| DenimM a întrebat:

Sunt disperat, nu stiu ce sa ma fac ca mor de rusine!
Aseara pe la 00:30, cineva i-a spart contul de facebook surorii mele si a inceput sa puna poze cu p-or-no-grafii sa trimita poze prietenilor din lista tot cu po-rn-ogr-afii si cuvinte urate dandu-se drept ea, apoi matusa mea din Spania si-a dat seama ca e altcineva si i-a spus sa nu ma posteze asa ceva ca suna la politie, imediat dupa ce i-a spus asta, hacker-ul acela a intrat pe contul varului meu (baiatul matusii mele din Spania) si a inceput sa-i posteze si lui aceleasi poze urate si tot felul de porcarii, nu s-a oprit aici si a intrat si pe contul celei mai bune prietene a surorii mele, la fel si aici cu bozele si restul.
Prima oara am crezut ca e vorba de virusii, hackeri din aia mari care nu ne cunosc si posteaza tuturor din facebook acelasi lucru, dar nu, doar surorii mele, varului meu si prietenei surorii mele.
Cum e posibil sa intre in contul lor, hai ca daca stia doar contul surorii mele, dar el poate daca vroia se "intindea" si la mine, si la cine vroia el
Deci cum a fost posibil, as vrea niste raspunsuri ca nu stiu ce sa mai cred
FUNDA

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista mai multe hack-uri prin care poti sa spargi un cont de facebook dar ce inapoiati sa zic asa bag numerele lor de telefon pe facebook si printr-un mesaj poate sa-ti sparga si contul si parola de la facebook daca te loghezi cu un numar de telefon sau ai introdus nr-ul de telefon pe facebook ca sa te poata suna prietenii..Si mai sunt si multe alte modalitati keylogger etc.