| ReDoNe2910 a întrebat:

Urgent! Deci mi-am luat minecraft forge 1.7.2.jar dar am o problema. apas incontinuu sa imi intre in instalare dar nu se deschide..adica toate fisierele.jar nu mi se deschid... Exista vreo solutie pentru asta? Va rooog !

5 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Jar?!
din cate stiu jar exista doar pe ubuntu, esti sigur ca ai downloadat ce trebuie?

| ReDoNe2910 explică (pentru AlexL28):

.jar de la java

| AlexL28 a răspuns:

Descarca Java runtime environment

| ReDoNe2910 explică (pentru AlexL28):

Descarc degeaba tot asa face...si cand dau deschidere cu>java nu merge.crying daca stii cum te rog zi-mi

| AlexL28 a răspuns (pentru ReDoNe2910):

La deschide cu ar trebuie sa-ti apare Java Platform SE binary, daca nu apare atunci downloadeaza asta, dar m-am documentat putin si am inteles ca exista si versiuni de forge executabile (.exe). Aia ar fi mult mia simplu de instalat, mai bine cauti din nou si downloadezi una exe. Uite si un tutorial care sa te indrume, eu zic sa-l urmezi:
http://www.wikihow.com/Install-Minecraft-Forge