| bobymj1987 a întrebat:

va rog sa-mi spuneti cum se procedeaza daca vreau sa lucrez in marea britanie printr-o firma de recrutare de acolo.Se semneaza contractul din Romania sau cand ajung acolo? Pentru ca am auzit ca la ei se semneaza contractul dupa o luna sau ceva de genu.Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Miree a răspuns:

Dacă ai semnat aici un pre contract, să zic aşa, este ok! Nu am lucrat în Uk.

3 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Normal este să semnezi contractul din România. Doar nu pleci în Marea Britanie fără contract semnat, să ce? Să te plimbi pe drum degeaba? Nu toate firmele mai sunt de încredere. Şi revenind la întrebarea ta: De preferat este să semnezi contractul din România, dacă nu. Să discuţi cu cei de la firma care se ocupă cu recrutarea!

| bobymj1987 explică (pentru Miree):

Mentionez ca am semnat un fel de contract de aici care contine detaliile contractului, dar m-am interesat si la ei se mai semneaza contractul final cam la o luna.Tu ai fost vreodata in uk sa lucrezi?

| Miree a răspuns (pentru bobymj1987):

Dacă ai semnat aici un pre contract, să zic aşa, este ok! Nu am lucrat în Uk.

| bobymj1987 explică:

Mentionez ca am semnat o oferta de contract care specifica detaliile contractului, doar ca la ei contractele detaliate se semneaza dupa prima luna sau ceva de genu.Firma de recrutare este de acolo nu cer comisioane sau alte chesti