| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa a intreb cum pot da luminozitea mai mica sau mai mare la PC? In general vreau sa spun cum pot regla pe placul meu luminozitatea.
Ajutati-ma va rog! !

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai simplu din setarile monitorului

| MskDesign a răspuns:

Din meniul monitorului iti reglezi luminozitatea.

| LTAA a răspuns:

Trebuie să știi că utilizatorii TPU, nu citesc în cafea ce monitor ai.

| vioricavio a răspuns:

Daca ai laptop e simplu. Trebuie sa ai un buton in partea stanga pe randul de jos pe care sa scrie "Fn". Tii apasat butonul acela si apoi apesi pe sagetile sus si jos de pe tastatura, adica butoanele cu sageata pentru derulare.Sus,jos sunt pentru ajustarea luminozitatii iar stanga, dreapta pentru sunet.

| Nelu62 a răspuns (pentru vioricavio):

Nu toti au laptop ca al tau! Mai sunt si laptopuri la care comenzile corespunzatoare butonului 'Fn' se afla pe sirul de taste F1, F2,..., cu culoare rosie.

| Burcica_Nicu_1982 a răspuns:

De la monitor. intrii în meniu și reglezi luminozitatea contrastul. Ce monitor ai?