| Andone_Allexy_1998 a întrebat:

Salut,TPUUUU. Am si eu o intrebare,sper sa-i gasesc si raspuns laughing De ce in Mozilla,Oprera, IE 12 merg videoclipurile in FULLHD iar' cpu' ul meu un ( amd 6000+ la 3.12 GHZ ) e dual-core, de ce pe acele browsere sta la 16/20% la orice video in FULLHD iar pe Chrome sta la 100% pe orice video? Chiar sunt curios sa aflu', astept un raspuns.

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Stii ca procesorul nu are nici-o treaba daca iti merg videoclipurile full hd nu?
Placa video e cea care face legatura, procesorul doar ajuta la multi tasking.
Nu are nici-o treaba procesorul cu rezolutia la un video, de aia s-a invetat placile video.

| Andone_Allexy_1998 explică (pentru Evolution):

Am GTX260 SP216 LIMITED EDITION varianta cu oc din fabrica, asa ca nici cum sa fie de la placa video.

| danutzz008 a răspuns:

Deoarece G.C. e MARE consumator de resurse (din cauza plugin. ului, cred). Fa o curatenie prin istoric (sterge tot) si incearca din nou.

| Moddi a răspuns:

Nu are treaba procesorul cu videoclipurile!
Ai un net foarte bun!