Întrebare recomandată | nechiforgeorge99 a întrebat:

Salut tuturor. Va rog sa imi recomandati un magazin de centrale termice Sibiu, deoarece doresc sa achizitionez o centrala de calitate. Ultima care am avut-o mi-a facut foarte multe probleme

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Nu stiu ce centrala ai avut da eu folosesc un Ariston(pe gaze)de peste 10 ani poate daca ma uit in acte pot sa-ti spun precis si in afara de o mambrana la pompa si intrerupatorul general nu am schimbat nimic(sa nu vorbesc int-un ceas rau). Bineanteles intretinerea la 2 ani.

Cat despre magazine

http://www.cylex.ro/sibiu/centrale+termice.html

| HerobrineGirl a răspuns:

Cel mai ieftin si bun magazin este GROAPA DE GUNOI sau magazinul numit HASNA! big grin

| marinflorin2 a răspuns:

Buna, eu stau in Bucuresti, si am trecut si eu prin etapele alegerii unei centrale termice, insa inainte de toate trebuie sa stii ca este foarte important si cei care ti-o monteaza, si pentru asta am apelat la un instalator autorizat din Bucuresti pe care l-am gasit pe http://www.instalatorbucuresti.com/.Deci trebuie sa vorbesti mai intai cu un instalator si el iti poate spune de ce ai nevoie pentru locuinta ta, si de asemenea iti poate oferi detaliile referitoare la montarea ei, si la functionabilitate. Iti urez succes, si ar fi bine ca pana la iarna sa reusesti sa o gasesti pe cea potrivita.

| CentraleViessmann a răspuns:

Buna ziua, centrala termica o poti lua de oriunde, sa te interesezi doar de service-ul din zona. Ca si recomandare: http://www.airmecinstal.ro/vitodens-050-w-24-kw

| florescucostel85 a răspuns:

Buna. Sunt foarte multe magazine de centrale termice in Sibiu, insa nu toate comercializeaza produse de calitate. Si eu am cumparat de la un magazin din Sibiu si m-au asigurat ca centrala este e cea mai buna calitate pana m-au convins sa o achizitionez. Asta s-a intamplat acum vreo sase ani. Inca de la inceputul utilizari am avut probleme foarte mari din cauza ei. Singurul avantaj care il avea era garantia, ca nu plateam bani din buzunarul meu. Insa era tare rau cand aveai nevoie iarna de caldura si de apa calda centrala se strica. Am dus-o asa vreo patru ani, pana m-am hotarat sa cumpar alta ca ma saturasem. Insa imi era frica sa nu fac aceeasi greseala ca la prima. Am inceput sa caut pe internet magazine de centrale termice din Sibiu si m-am documentat foarte bine despre produsele ce le comercializeaza. Dupa lungi cautari am gasit acest magazin de centrale termice http://icentrale.ro/ si am cumparat o centrala termica de la ei. Sunt foarte multumit de ea.