| S1mplu a întrebat:

Salut, vreau sa-mi schimb placa video si procesorul la calculator.

Momentan am placa video amd radeon hd 4600 AGP 1024 mb 8x
Iar procesorul este : AMD Sempron 3300+, MMX, 3DNow, 2.0 Ghz

Vreau sa schimb placa video cu ceva echivalent in jur de 512 mb sau 1024 mb, dar sa nu fie de la ati/amd sa fie de la nVIDIA sau oricare alta firma, pentru ca de la amd mereu am avut probleme si se stingea singur pc-ul si se inchidea ecranul singur.

Iar procesorul este prea mic si vreau sa il schimb macar cu 3.0 daca nu cu 3.5 ghz

Ce recomandari aveti?

Răspuns Câştigător
| j1NNNx a răspuns:

Ai putea sa iti iei o placa de baza Intel core i3/5 doar ca la 3, 5ghz pretul este foarte mare o.O, o placa amd radeon tot la 3, 5ghz este cu aprox. 500 lei mai ieftina.

2 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Ai placa video agp? deci si placa de baza are numai slot agp, nu poti sa faci nimic decat sa schimbi tot pc-ul

| mihhael a răspuns:

La placa video tie cam tot una si daca e de 512 si daca e de 1024 tot acolo esti incearca sa afli performanta placi adica cat scoate ea in general si la cati biti este/iar la procesor poti pune si un Intel de 3.0 bhz dar un dual core si nu este nici asa scump...asta tu stii cum stai cu bani