| Kolors a întrebat:

Salut.Vreau sa orelungesc abonamentul la Orange si sa iau un telefon dar in rate.O sa il platesc 24 de luni si o sa se imparta suma la 24? (ex:daca telefonul e 240 de lei eu o sa platesc 24 de lei / luna )? Funda.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Plata in rate se face printr un card de credit de la una din bancile acceptate, Ratele vor fi in functie de comisioanele si dobanzile bancii

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca doresti sa achizitionezi un telefon in rate, poti alege intre doua variante de 6 sau 12 rate. Mai multe detalii gasesti aici: https://www.orange.ro/servicii/plata-in-rate/

O zi buna,
Orange Helper

| anonimspecial a răspuns:

Cred ca trebuie sa dai si plata in avans... Adica, la digi(spre exemplu) platesti o parte in avans si restul se plateste in rate in 12 luni sau 24 luni. Si da, o sa se imparta la 12 sau la 24, dupa caz.

Cel mai bine este sa intrebi la un sediu in oras. Sigur este.

Răspuns utilizator avertizat