| BezeaToxica a întrebat:

Vreau sa vad un meci pe net, pe cool tv dar spune ca am nevoie de internet explorer 11, dar nu merge instalat deoarece nu am windows 7 sp1. NUsiut ce fel de windows am(am 7 dar nu stiu ce sp) asa ca vreau sa stiu daca pot face ceva sa vad gsp tv pe windows-ul acesta.

Stiti alt site pe care pot vedea si cu internet explorer 7(cred ca 7 am)?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru a urmari posturi tv online nu ai nevoie de Internet Explorer 11, dar cea mai veche versiune trebuie sa fie macar 8, ca sa functioneze. Mywebtv e o alta sursa pentru aceste canale tv, dar numai daca faci update de la 7 la 8 la Internet Explorer vei reusi sa le vizionezi corect. Cauta actualizarea pe site-uri de incredere si instaleaza doar IE 8, nu si alte programe care vin la pachet.

| horia2012 a răspuns:

Du-te in start-control panel-system si vezi ce windows ai.
Pe urma te duci aici:
http://technet.microsoft.com/en-us/windows/gg635126.aspx
click pe:
Standalone Version (x86, x64 and IA64)
download
bifezi prima optiune (DVD.iso)
next
O descarci, scrii imaginea ISO pe un DVD cu PowerISO sau Nero, dupa care instalezi SP1.
Restart si instalezi IE 11.