| DenimM a întrebat:

Salutare
Am trimis acum 4 zile un colet prin posta romana cu ramburs
Cand imi voi primii banii pe colet si de la cine?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banii ii primesti de la oficiul postal indicat de tine, in cca 3-4 zile de la data cand destinatarul ridica si plateste coletul.

| DenimM explică (pentru Ioandelasal):

Aha, deci ma duc tot acolo unde am pus pachetul si intreb de bani, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru DenimM):

Banii poate sa ti-i aduca postasul la domiciliu sau sa-ti trimita un aviz pentru a-i ridica. Poti sa te interesezi si tu la oficiul postal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sa primesti un aviz de la posta si te duci sa ridici banii. Fiind vorba de posta romana probabil mai ai de asteptat vreo cateva zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci dupa maxim 4 zile lucratoare destinatarul ridica coletul si plateste.In acea zi banii vin spre oficiul postal de unde ai trimis tu coletul, tot in maxim 4 zile lucratoare.Adica sambata si duminica nu se pune la socoteala. Daca ai lasat un numar de telefon la posta, este posibil sa fii contactat telefonic. Daca nu, vei primi cupon mandat postal acasa cu suma ce o ai de ridicat.Te duci la posta si ridici banu.