| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Cum e mai bine, cu bacalaureatul luat sau fara, avand in vedere ca eu nu urmaresc vreo facultate, dar vreau sa am un serviciu pe care sa il pot face cu jumatate de norma (sau unul care nu „fura" atat de mult timp). Am inteles ca nu e mare diferenta la gasirea unui loc de munca, fie ca ai bac fie ca nu, in Romania cel putin (vreau sa raman in tara)...deci cam care ar fi dezavantajele si avantajele legat de asta? happy

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Indiferent ce activitate vrei sa desfasori diploma de bacalaureat este un avantaj.Te ajuta la stabilirea salariului, la promovare, la increderea in tine, la pretuirea din partea celorlati, la inscrierea la o scoala ce ofera o specializare.

| anonim_4396 explică (pentru mira):

Da...ai dreptate...mersi de sfat happy

1 răspuns: