| Cristian_Stanel_1992 a întrebat:

Salutare.
De curand mi-am cumparat un domeniu.com si as vrea sa stiu cum pot sa imi pun contul de wordpress la adresa respectiva. Stiu ca am nevoie de 2 nameservers sau ceva de genul, iar pe wordpress le elibereaza doar daca platesc 13 $. Intrebarea este: cum pot sa fac rost de doua nameservers gratuit, iar daca nu se poate, cum imi pot hosta blogul de la wordpress la cel mai mic pret?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

De ce vreti tu sa ii sari din schema pe cei care traiesc exact din treaba asta.
eu din asta traiesc.
In mod normal ar trebui sa te taxez
dar tinand cont ca suntem pe site-l
toti pentru unul unul pentru toti
ma gandesc sa iti dau cateva idei moca
Gazduire ai?
Acolo unde ai gazduirea vezi in panoul de administrare ca ar trebui sa ai sute de lucruri ca wordpress-ul si printre care chiar si wordpress
si il alegi de acolo cu un singur click si gata merge in cateva secunde
pentru ca sau ocupat cei de la firma care iti vand gazdurie ca sa nu trebuiasca sa te chinui tu
daca nu ai un panou de comanda
iti recomand sa cumperi gazdurire de la Hostvision ca astia iti dau totul la cheie
adica vei instala wordpress fara sa te chinui cum spuneam doar apasand un singur butin si astpetand 4 minute sa se instaleze/
Au si template-uri pentru site-uri