| AditaaF a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Am o tableta sparta pe care nu mai pot umbla,si as vrea sa scot cumva datele din ea in pc. Dar daca bag USB trebuie sa dau conectare la usb de pe ea,si nu pot,fiindca e sparta. Deci,exista vreo metoda sa scot datele din ea fara sa trebuiasca sa umblu pe ea? Dau funda.
P.S. Daca ea are Touchu`l spart si eu conectez o husa cu tastatura la ea, pot umbla pe ea?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are card de memorie? Depinde de tableta pe care o ai. Nu poti sa conectezi o husa cu tastatura la orice tableta, pentru ca trebuie conectate firile, daca nu ma insel. Si daca e o tableta universala nu o vei putea repara.

| ClimateZone a răspuns:

Poti conecta un mouse prin cablu OTG (http://www.emag.ro/cablu-otg-a-cable-usb-microusb-otg-micro/pd/DLLVLBBBM/) sau poti folosi o husa cu tastatura (desi nu ai touchpad/mouse la ea). Exista si posibilitatea sa o repari, depinde de ce marca este, in functie de ea si preturile difera.

| Vadean_Ioana_1982 a răspuns:

Nu se poate