| eTUTORIALE a întrebat:

Salutare TPU, As vrea sa vorbesc putin despre jocul World Of Tanks! Nu stiu cum sa ma fac invizibil, ma puteti ajuta va rog! Un prieten bun de al meu mi-a zis ca de la comandantul dcare conduce tancul dar. nu stiu unde sa il gasesc. Ma puteti ajuta Va Rog!

3 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Trebuie să găseşti un loc mai retras, o clădire, stăncă sau tufiş şi să stai nemişcat. Mai poți să-ți cumperi plasa de camuflaj care te mai ajută puțin. Dacă trece un inamic prin aproprierea ta, te poate depista.

| eTUTORIALE explică:

Adica ma fac automat invizibil? Eu ieri cand ma jucam era unu de 350 m sa zicem si da facut invizibil iar alta proba sa zicemasa era unu ff aproape si s-a facut invizibil!

| KodrutZ a răspuns (pentru eTUTORIALE):

S-a facut pe draq invizibil. Ai o gramada de tutoriale pe net, ia si intelege intii cum functioneaza rahatul ala de joc, nu se face nimeni invizibil cu de la sine putere. Factorul de camuflaj depinde de mai multe chestii, inclusiv de clasa vehicului pe care il conduci si skillurile echipajului.