| Alexandru_Nacu_1998 a întrebat:

Salutare TPU de vr-o saptamana am o problema cu Hardul Extern in bara de jos imi arata ca e conectat dar in Commputer nu imi arata partitia Hardului (am windows 8 dar mi-a mers la inceput dar cred ca l-am deconectat prea repede )
Funda plsss!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimba intrarea USB. Pune-l in alta.

| Alexandru_Nacu_1998 explică (pentru Salontanul):

Am incercat

| Alexandru_Nacu_1998 explică (pentru Alexandru_Nacu_1998):

Degeaba

| Salontanul a răspuns (pentru Alexandru_Nacu_1998):

Du-l la alt computer si formateaza-l. Daca nu merge inseamna ca este dus.

| Alexandru_Nacu_1998 explică (pentru Salontanul):

Nu vreau sa formatez ca am tot pe el poze etc... dar cind il conectez in pc face un sunet cum se conecteaza...

| Alexandru_Nacu_1998 explică (pentru Salontanul):

Inainte pe calculatorul vechi reinstalam windowsul dar acum nu stiu sa instalez k are bios 2013

| Salontanul a răspuns (pentru Alexandru_Nacu_1998):

Solutia ultima: du-l la o firma de recuperare de date sau arunca-l.
https://www.google.ro/#q=recuperare+date+hdd+defect

| Salontanul a răspuns (pentru Alexandru_Nacu_1998):

Pentru reinstalare Windows este la fel ca la celelalte doar trebuie sa apesi unul din butoanele de boot-are. Nu stiu care este dar introdu DVD-ul in unitatea optica si apasa pe rand unul din butoanele:
F1 - pentru biosuri AMI (American Megatrend), cele cu icoana rosie
DEL - pentru biosuri PHOENIX/AWARD, cele cu icoana galbena si scris verde
F2, F10 - pentru anumite biosuri de firma (IBM, COMPAQ) specifice laptopurilor si nu numai.