| readdevil a întrebat:

Salutari! Aveti idee ce as putea sa fac ca sa fiu capabil sa citesc cand e zgomot pe langa mine? E incredibil de aiurea, nu pot citi nici macar o propozitie daca aud cel mai mic si mai neinsemnat sunet sau chiar si cea mai micuta lumina/LED. Patesc la fel si cand vreau sa dorm, Tin minte ca aveam un ceas de mana pus pe noptiera si nu puteam adormi din cauza la ticait. Mi-am pus intr-o seara Pepsi in cana si am baut decat jumatate, peste noapte am fost nevoit sa ma dau jos din pat si sa beau si restul de suc pentru ca nu puteam adormi de la zgomotul facut de acid. Chiar nu mai stiu ce sa fac. Aveti vreo idee? Sa ma duc la medic? Dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Dopuri in urechi sau casti antifonice.
Alta varianta e sa muti sursele de sunet/lumina in alta camera, pentru a nu te mai deranja.

1 răspuns:
| Dgydbxgufhidhj a răspuns:

Cumpara-ti dopuri de urechi, sau muta-te intr-o pestera.winking