| Cidul a întrebat:

Salve all!
De curand ne-au preluat RCS/RDS si astazi au venit si mi-au schimbat receptorul (decodorul cu cartela). E un HUMAX RM-G01 (asa scrie pe telecomanda), DIGI.
Ordinea programelor in grila lor nu corespunde cu ceea ce m-am obisnuit eu pana acum de cativa ani. Am vrut sa schimb ordinea programelor dar din pacate nu am gasit nimic pe telecomanda, in meniu care sa ma ajute.
Am sunat la firma dar nu au raspuns. Inainte totusi de a vorbi cu ei, daca cineva poseda un astfel de decodor si e familiarizat cu el, am marea rugaminte sa ma ajute. Doar atat doresc sa stiu:
1.Se poate schimba ordinea canalelor?
2. Daca da, cum?
Multumesc anticipat si numai bine tuturor!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

1. Asa e ca ai primit manual la decodor?
2. Daca da, de ce mama ma-si nu il citesti?

| Cidul explică (pentru KodrutZ):

Amice,nu stiu ce varsta ai,dar eu nu sunt nici novice si nici... Eu am spus destul de clar ca NU AM GASIT NIMIC PE TELECOMANDA SAU IN MENIU CARE SA MA AJUTE. De exemplu, la mine in meniu, la "Editare canale" am doar doua optiuni : editare canale favorite si modificare canal. La asta din urma am doar "toate canalele" si "in lista de canale curenta". In manualul primit, la sectiunea editare canale sunt alte optiuni : editare liste canale, editare canale favorite si mod modificare canal.
E foarte simpla intrebarea. Am crezut ca poate cineva de aici s-a confruntat cu aceeasi problema si am cerut ajutor.

| KodrutZ a răspuns (pentru Cidul):

Pai da, si editezi lista si le muti pe acolo dupa cum e cazul.