| codrincodrin a întrebat:

Se pierd informatiile din telefon dupa decodare?

Răspuns Câştigător
| AnKuXor a răspuns:

Nu,pentru ca ei acolo la decodari folosesc un cod de decodare, si in 10 secunde ti-l decodeaza, deci nu iti pierzi nimic.Doar daca trebuie pusa si limba Romana.Deci daca telefonul nu are limba Romana si trebuie adaugata, ei formateaza tot si pun alt soft, deci atunci pierzi tot.

| codrincodrin explică (pentru AnKuXor):

Nu ma deranjeaza in ce limba este (romana sau engleza) eu am vrut doar sa stiu daca pierd poze, numere, aplicatii etc, din el dupa ce il decodeaza. mersi de ajutor.winking

| AnKuXor a răspuns (pentru codrincodrin):

Data viitoare scrii si modelul de Telefon si Tara de provenienta.Va fi mai usor de raspuns. happy

| codrincodrin explică (pentru AnKuXor):

Orange nivo e numele telefonului, cumparat evident, de la Orange rolling on the floor