| conrob a întrebat:

Se poate sa se schimbe invatamantul romanesc sa facem doar ce ore vrem noi? si sa ne ducem la ce vrem noi? credeti ca se va schimba asa vreodata? stiti vreo veste ceva?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur o sa se mai schimbe cate ceva dar nu se va schimba sa faci doar ce si cand vrei.

| OnuOnulică a răspuns:

Posibil o să se schimbe dar nu acum. Pe viitor e posibil.

| cristimihailov a răspuns:

Stii vreun loc in lume care sa aiba invatamantul de stat schimbat asa cum iti doresti tu?

| deya100 a răspuns:

Tot ceea ce spui tu aici sunt vise..Slabe sanse sa avem sa se schimbe ceva. Frumos ar fi o scoala unde nu stai ca dobitocul 7 ore stand pe un scaun si ascultand un profesor plictisit cum preda ceva care nu te intereseaza si mai mult de atat nici macar nu te ajuta cu ceva! 3-4 ore pe zi de scoala eu as zice ca ar fi mai mult decat suficiente, si in astea cateva ore sa invatam ceva cu adevarat folositor pentru noi. Asa am merge la scoala de placere nu din obligatie cum facem acum. Dar din nou din pacate astea sunt doar niste vise.Si eu imi doresc foarte mult o schimbare insa degeaba...in societatea de azi cu greu poti sa faci asa ceva...

| superalex2000 a răspuns:

Câți ani ai? Și nu, nu se va schimba.